Главная Опыт предпринимательства Український бізнес масово переносить свої сервери за кордон

Про успех, богатство

Вы уже подумывали открыть свое дело, сидя в уютном кафе и болтая с друзьями, либо когда шеф снова накричал на вас и завалил никчемной работой? Если да, то...

Финансовая грамотность

Украинское кредитно-рейтинговое агентство (UCRA) повысило оценку надежности (рейтинги депозитов) 4 банкам-участникам Первого украинского депозитного...

Словари (термины и др.)

Управление персоналом

Разместить рекламу на сайте

Український бізнес масово переносить свої сервери за кордон

24.04.2012 08:15

Після кількох гучних кримінальних справ проти однієї з інтернет-фірм український бізнес масово переносить свої сервери за кордон. Популярністю в українців користується німецький хостинг.

Українські компанії, які працюють в інтернеті, готують до міграції своїх серверів за кордон. Після перевірок правоохоронців компанії Футболка.ua, яка рекламувала в інтернеті свою продукцію, спроби правоохоронців заблокувати файлообмінник ex.ua, закриття сайту "Дорожній контроль" та відкриття кримінальної справи проти менеджерів одного з найбільших українських Інтернет-магазинів Rozetka.ua у більшості компаній "чемоданний настрій".

"У мене інтернет-магазин. Правда, не такий великий, але все ж …Після того, що зараз відбувається у цій сфері, вже подумую перенести свій сайт в якусь європейську країну, може, в Німеччину чи Люксембург",- ділиться Олег Вороненко, власник сайту з продажу брендового одягу.

Експерти застерігають, що це може бути тенденцією для України, адже тримати свої сервери в українських дата-центрах стає небезпечно, зауважив в інтерв’ю Deutsche Welle голова Асоціації розвитку Інтернет-простору Віктор Левандовський. "Переїдуть всі ті, хто ще не переїхав за кордон. Там і хостинг дешевший, і безпечно. Не потрібно боятися, що хтось прийде і без рішення суду вийме всі твої сервери",- прокоментував Левандовський. Він впевнений, що за кордон перенесуть сервери ті компанії, які дбають про розвиток свого бізнесу, адже нормально розвиватися "під страхом раптової перевірки правоохоронцями" неможливо.

На його думку, від цього втратить держбюджет, адже українські хостери нестимуть збитки. "Якщо держава не зацікавлена, аби інтернет-ринок нормально розвивався, то захищатися компаніям не має сенсу. Вони просто позакриваються",- впевнений Віктор Левандовський.

 

Німеччина приваблива для хостингу

Обшук редакції "Главное UA"

Дочірнє підприємство "Дослідницький центр медіа-технологій", який працює під торгівельною маркою "Главное UA", вже перенесло свій сайт у Німеччину. На німецькому хостингу українцям безпечніше й спокійніше. "Тут неможливо закрити сайт чи перевірити ваші сервери без суду. А в Україні нас могли і не повідомити про відключення нашого сайту",- сказав в інтерв’ю Deutsche Welle головий редактор Інтернет-ресурсу "Главное UA" Віктор Алєксєєв. На його думку, правоохоронці "активно взялися за інтернет" у зв’язку з наближенням в Україні парламентських виборів.

Власник хостингової компанії TutHost Денис Семенюк дійсно відзначає зростання попиту серед українських клієнтів на послуги закордонного хостингу. За його словами, найбільшою популярністю серед компаній на розміщення серверів користуються Німеччина та Нідерланди. Хоча ціна закордонного хостингу вища, аніж в Україні, але пізніше безпека окуповується. "За хостинг за кордоном компанії платять приблизно 45 євро за оренду фізичного серверу та 5 євро за сайт на місяць. Якщо сайт розміщений поза Україною, заблокувати його практично неможливо. Там вже діє не українське, а міжнародне право",- зазначив Deutsche Welle Денис Семенюк.

Також серед українських клієнтів все більш популярності набирає послуга з "захмарного хостингу", коли сервери компанії розміщені не в одній, а відразу в кількох іноземних країнах та різних дата-центрах. Власник хостинг-компанії наголошує, що здебільшого про безпеку інформації своїх серверів та сайту дбають нині великі інтернет-компанії. Маленькі інтернет-магазини поки надають перевагу українським хостингам.

 

Тонкий юридичний нюанс

Хоча закону про інтерент в Україні так і немає, юристи застерігають, що, переносячи свій сервер чи сайт за кордон, компанії повинні подбати про всі юридичні нюанси, які стосуються захисту персональних даних. Допоки в Україні відповідальність за порушення відповідного закону відтермінована до 1 липня 2012 року. Але з середини літа у тих, хто переносить сервери з даними українців за кордон, можуть бути проблеми.

"Інтернет-магазини мають офіційно зареєструвати свої бази даних і в Україні, і в країні, куди вони переносять свої сервери. За кордоном до цього серйозний підхід",- сказав в інтерв’ю Deutsche Welle юрист з міжнародного права, партнер юридичної фірми "Астапов і партнери" Олег Мальський. Він наголошує, що персональні дані можуть бути лазівкою і для українських правоохоронців для притягнення до відповідальності компанії, які експортували дані українців за кордон, розмістивши свої сервери фізично в іншій країні. За його словами, здебільшого від цього можуть постраждати українські інтернет-магазини.

 

Джерело: http://www.dw.de/
Подобные материалы:
Последние похожие материалы:
Более поздние похожие материалы:

 

Работа, карьера, бизнес (логистика, транспорт и др.) Copyright © 2011-2018. При использовании материалов сайта - гиперссылка обязательна. All Rights Reserved.

Проверка тИЦ и PR