Главная Раскрытие потенциала Хто з дитинства був дисциплінований, в дорослому віці відчувають менше фінансових проблем

Про успех, богатство

С поправкой на инфляцию самым богатым человеком в мире был африканский правитель Манса Муса, живший на рубеже 13-14 веков. Американский ресурс...

Финансовая грамотность

В прошлом году траты украинских семей выросли на 600 грн. в месяц. Украинцы постепенно «обрастают жирком», несмотря на спад производства — такие выводы...

Словари (термины и др.)

Управление персоналом

Разместить рекламу на сайте

Хто з дитинства був дисциплінований, в дорослому віці відчувають менше фінансових проблем

13.07.2013 12:44

Про дисциплінованих людей часто говорять, що вони похмурі і безрадісні. Звичайно – адже вони можуть подовгу сидіти на дієті, вміють мотивувати себе до занять спортом, можливо, краще висипаються і успішні в роботі.

Дослідження показують: ті, хто з дитинства був дисциплінований, в дорослому віці можуть похвалитися більш міцним здоров’ям, відчувають менше фінансових проблем і рідше вступають у конфлікт із законом. Пише портал "cikavosti".

Але ж люди, які слухають голос розуму і надають перевагу салату, а не шоколадному торту або п’ють на вечірці лимонад, бо через три дні їм потрібно скласти складний іспит, не можуть по-справжньому радіти життю! – Скажете ви. Чи все-таки можуть?

Виявляється, що можуть – це підтверджують результати недавнього дослідження німецьких і американських психологів на чолі з Вільгельмом Хоффманном із Чиказького університету, проведеного на замовлення видання Journal of Personality. За їх даними, люди відчувають більше позитивних емоцій і отримують більше задоволення від життя, якщо вміють тримати себе в руках і не поспішають задовольняти власні потреби з тим, щоб у майбутньому домогтися якихось більш важливих цілей.

Експерти провели опитування більше 400 чоловіків і жінок про те, яку роль відіграє в їх буденному житті самодисципліна. Більшість вдаються до неї часто і автоматично. Як правило, ми насправді слідуємо лише двом з п’яти імпульсів, які відчуваємо. Але взагалі-то це справа індивідуальна. Людей, які із задоволенням роблять щось шкідливе, але приємне, дослідники класифікували як менш дисциплінованих.

Одночасно дослідники запитували, наскільки задоволені люди своїм життям і які емоції у них переважали в останні дні і тижні. Більш дисципліновані опитувані говорили про набагато більш позитивні емоції, ніж їх менш дисципліновані «колеги». На підставі цього психологам неважко було прийти до висновку, що більше задоволений життям той, хто відчуває більше позитивних емоцій.

Цей ефект підтвердився і далі. 400 з гаком піддослідним було запропоновано протягом тижня інформувати дослідників по телефону про те, як часто у них виникають ті чи інші потреби, наскільки сильними вони бувають і як часто їм доводиться протистояти відповідним спокусам. Йшлося про спокуси, здатних перешкодити досягненню якихось цілей у віддаленому майбутньому: про похід в бар, хоча родина збирає гроші на новий холодильник, або про купівлю жирної піци, хоча лікарі рекомендували людині схуднути.

І в цьому випадку виявилося очевидно: ті, хто відмовлявся від сьогочасних задоволень, відчували протягом тижня більше позитивних емоцій і, відповідно, були більшою мірою задоволені своїм життям.

При цьому люди як зі сильною, так і зі слабкою самодисципліною розповідали про конфлікти між спонтанними спокусами і довгостроковими благими цілями. Різниця між ними полягала в тому, що дисципліновані люди на інтуїтивному рівні вдавалися до своєрідних хитрощів: вони уникали ситуацій, здатних їх ввести у стан безпорадності.

Про це, в усякому разі, свідчать результати третього тесту, проведеного німецько-американською командою дослідників.

«Люди з хорошим самоконтролем, очевидно, можуть керувати своїм життям так, що внутрішні конфлікти виникають досить рідко», констатували експерти. Таким чином, можна сказати, що самоконтроль запобігає або хоча б мінімізує проблеми – і робить людей більш щасливими.

Але і для недисциплінованих людей у психологів є хороша новина. «Самодисципліну можна розвивати», стверджує керівник дослідження Хоффманн. Так, курцям було легше відмовитися від згубної звички, коли вони за два тижні до того, як кинути курити, стали вправлятися в самоконтролі. У результаті їм вдавалося довше утримуватися від куріння, ніж нетренованим піддослідним. «Самоконтроль чимось схожий на м’язи», говорить експерт Рой Баумайстер. «Він стає сильнішим в результаті тренувань».

 

Джерело: http://expres.ua/
Последние похожие материалы:
Более поздние похожие материалы:

 

Работа, карьера, бизнес (логистика, транспорт и др.) Copyright © 2011-2018. При использовании материалов сайта - гиперссылка обязательна. All Rights Reserved.

Проверка тИЦ и PR